Табела калорија – сокови и компоти

100 г производа Протеини, г Фат, г Угљени хидрати, г Калорије, кцал
Априцот цомпоте 0.5 0.0 21.0 85
Сок од кајсија 0.9 0.1 9.0 38
Куинце цомпоте 0.4 0.0 20.0 79
Сок од дуња 0.5 0.0 10.6 45
Пинеаппле цомпоте 0.1 0.1 14.0 71
Пинеаппле Нецтар 0.1 0.0 12.9 54
Сок од ананаса 0.3 0.1 11.4 48
Оранге Нецтар 0.3 0.0 10.1 43
Сок од наранџе 0.9 0.2 8.1 36
Сок од лубенице 0.6 0.1 5.9 38
Сок од банана 0.0 0.0 12.0 48
Бирцх сап 0.1 0.0 5.8 24
Сок од бобица 1.1 0.2 5.1 27
Грапе цомпоте 0.5 0.0 19.7 77
Сок од грожђа 0.3 0.0 14.0 54
Цхерри цомпоте 0.6 0.0 24.5 99
Цхерри Нецтар 0.1 0.0 12.0 50
Цхерри Јуице 0.7 0.0 10.2 47
Сок од нара 0.3 0.0 14.5 64
Нектар грејпфрута 0.2 0.0 10.4 44
Сок од грејпа 0.9 0.2 6.5 30
Пеар цомпоте 0.2 0.0 18.2 70
Пеар нецтар 0.1 0.1 8.8 37. \ т. \ т
Сок од крушке 0.4 0.3 11.0 46
Гуава Јуице 0.1 0.1 13.9 57
Стравберри Јуице 0.0 0.0 10.0 41
Цхерри Јуице 0.2 0.0 18.9 78
Цранберри Киссел 0.0 0.0 13.0 53
Сушене марелице желе 0.4 0.0 12.9 54
Кисел од џема од шљива 0.1 0.0 15.5 63
Кисел од осушених јабука 0.1 0.0 16.3 66
Аппле Киссел 0.1 0.1 23.7 97
Сок од јагоде 0.6 0.4 7.0 31
Сок од бруснице 0.4 0.3 11.0 46
Компот из сушеног воћа без шећера 0.8 0.0 14.2 60
Сок од лимете 0.0 0.0 8.2 25
Сок од лимуна 0.9 0.1 3.0 16
Сок од малине 0.8 0.0 24.7 100
Манго сок 0.0 0.0 13.5 54
Тангерине цомпоте 0.1 0.0 18.1 69
Сок од мандарина 0.8 0.3 8.1 36
Сок од мркве 1.1 0.1 6.4 28
Сок од мркве Золотая Русь экзотик 0.0 0.0 11.0 44
Нектар од воћне страсти 0.2 0.0 9.8 41
Нецтар Пумпкин Успешно 0.0 0.0 12.0 48
Нектарински нектар 0.1 0.0 12.8 53
Нектарински сок 0.4 0.0 8.6 37. \ т. \ т
Сок од кркавице 0.6 3.4 4.3 52
Сок од краставца 0.8 0.1 2.5 14
Пеацх цомпоте 0.5 0.0 19.9 78
Нектар брескве 0.2 0.0 9.0 38
Пеацх Јуице 0.9 0.1 9.5 40
Беет Јуице 1.0 0.0 9.9 42
Плум цомпоте 0.5 0.0 23.9 96
Плум нецтар 0.1 0.0 11.0 46
Сок од шљиве 0.8 0.0 9.6 39
Сок од киви 0.0 0.3 10.0 41
Нони сок 0.1 0.3 10.0 44
Јуице вегетабле мик Голд Русија 0.0 0.0 5.0 20
Јуице вегетабле мик Тонус Ацтиве 0.0 0.0 6.2 25
Вегетабле јуице Мр. Поврће са соли, паприком и белим луком 0.0 0.0 5.0 20
Папаиа сок 0.4 0.1 13.3 51
Сок од першуна 3.7 0.4 7.6 49
Сок од целера 0.7 0.3 4.8 31
Сок од парадајза 1.1 0.2 3.8 21
Сок од парадајза J-7 с мякотью 0.2 0.0 5.3 22
Сок од бундеве 0.0 0.0 9.0 38
Цхерри Цомпоте 0.5 0.0 19.9 78
Сок од боровнице 0.0 1.0 8.0 38
Сок од ароније 0.1 0.0 7.4 32
Блацкцуррант Цомпоте 0.3 0.1 13.9 58
Сок од црне рибизле 0.5 0.0 7.9 40
Сок од шипка 0.1 0.0 17.6 70
Аппле цомпоте 0.2 0.0 22.1 85
Аппле нецтар 0.1 0.0 10.0 41
Сок од јабуке 0.4 0.4 9.8 42

Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: